Daha İyi Bir Girişimci Olmak İçin 7 Yaşam Tarzı Değişikliği

Daha İyi Bir Girişimci Olmak İçin 7 Yaşam Tarzı Değişikliği

Hayatınıza yeni bir adım atmak isteyebilirsiniz. Bu bir insan için en önemli kararlardan biridir. Attığınız adımı ne kadar önemli olduğunu bilmeniz, bu karar için oldukça önemli olacaktır. Sizler de hayatlarınız için yeni bir döneme geçiş yapmak istiyorsanız; kesinlikle kendinize bir söz vermeli ve bu sözün arkasında durmalısınız. Özellikle de girişimcilerin hayatlarına baktığımız zaman, kendileri için oldukça önemli kararlar aldığını görebiliyoruz. Sizler de onların hayatlarında feyz almak ister misiniz? Ya da bir girişimci iseniz; daha iyi bir girişimci olmak için 7 yaşam tarzı değişikliği hakkında bilgi sahibi olmak istemez misiniz? O halde sizlere güzel fikirler sunacağız.

Daha Fazla Mola Verin


İşe verdiğiniz önem sizleri dingin tutacaktır. Fakat sürekli olarak çalışmak, hayatınızı sadece rutine çevirecek ve sizleri verimsiz bırakacaktır. Bunun için ise yapmanız gereken şey kısa molalar vermek olacaktır. Çalışırken günde 3'er defa olmak üzere 10'ar dakikalık molalar vermeniz motivasyonuzu arttıracak ve daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır. 

Kaylule Yapın ve Daha Fazla Uyuyun

Günlük olarak daha rahat uyuyabileceğiniz saatler değişiklik gösterecektir. Kimi insanlar daha az uyurken kimi insanlar daha fazla uyuyor. Fakat söz konusu uzmanlara baktığımız aman, günlük olarak 8 saat uykuyu doğru buluyorlar. Bundan daha az uyumak veya daha fazla uyumak sizlerin verimini azaltabilir. Aynı zamanda öğlen saatlerinde yapacağınız 15-60 dakika arası kaylule uykusu sizleri dinç hale getirecektir.

Her Gün Okuyun

Kitap okumak her bakımdan faydalı bir eylemdir. Özellikle de girişimciler için muhakkak kitap okumak önerilmektedir. Fakat girişimciler bunu yapmazlar. Bu yüzden en az satılan kitaplar iş kitapları olarak karşımıza çıkar. Başka insanların fikirlerini bilek ve neler yaptığını okumak sizleri bir adım daha başarıya götürecektir.

Daha Fazla İnsanla Konuşun

İnsanlarla konuşmak sizleri hem rahatlatacak hem de her anlamda sizleri etkileyecektir. Özellikle de genç bir girişimci iseniz; sizden daha olgun ve daha çok yol gitmiş birisi ile konuşmak fikir dünyanızı aydınlatacaktır. İnsanlarla konuşun çünkü bu sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

Daha Sağlıklı Beslenin

İşiniz hakkında bilgim yok, çünkü bir girişimci olmak her bakımdan farklı kulvarda veya mekanda çalışmak demektir. Ama bu yemek yemeye engel midir? Asla değildir. Özellikle de yediğimiz abur cubur bizleri sıkıntıya sokabilir. Bizi ağırlaştırır ve devamında uykumuzun gelmesine neden olacaktır. Günlük olarak meyve ve sebze tüketimi ne kadar artarsa o kadar iyi olacak demektir.


Yardım İstemek İçin İstekli Olun

Her zaman her şeyi kendimiz yapamayabiliriz. Bazen bazı durumlar karşısında neyi nasıl yapacağımızı bilememek tamamen kendi sorumluluğumuzda olup, bu bizim kötü bir insan olduğumuzu ya da beceriksiz olduğumuzu göstermez. Yardım istemek bizleri küçük düşürmez ve aksine yüceltir. Sizler de bundan korkmayın.

Teknolojiye Olan Bağlılığınızı Azaltın

Bazen çalışırken istemsizce elimiz telefonumuza gidebilir. Bunun için ise ne yaparsak yapalım, kendimize engel olamadığımızın farkında oluruz. Bu durumdan sıyrılmak ve teknolojiden biraz olsa bile uzaklaşmak gerekmektedir. Akdi taktirde sadece teknolojinin kölesi olmayız, işimizde de verimlilik azalır.