Başarıyı Engelleyen 5 Kötü Düşünce

Başarıyı Engelleyen 5 Kötü Düşünce

Başarıyı Engelleyen 5 Kötü Düşünce

Başarının engellenmesi diye bir durumun olduğuna sizler de inanıyor musunuz? Sahiden buna inanıyorsanız, büyük fayda var demektir, çünkü başarı sahiden de bazı durumların arkasında engeller olduğu bir eylemdir. Sizler de kendinizi bir anlamda başarısız görüyor olabilirsiniz. Bunun için elbette yapılacak bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Başarıyı engelleyen bazı düşünceler bulunur ve bunlardan kurtulmak için muhakkak yapılması gereken şeyler vardır. Başarıyı engelleyen 5 kötü düşünce sayesinde her ne kadar aşmış olacaksanız bile; bir yerde muhakkak duraksayabilirsiniz. İşte bu durumlar sayesinde sizler de kendinize geleceksiniz.

Doğru İmkanları Bulamıyorum

Bizler insanız. Elbette bahaneler üretecek ve aynı zamanda da bu bahanelere gerçekten inanarak hayatımıza bu şekilde yön vereceğiz. Ya öyle olmazsa? Bir an bile olsa bunu düşündünüz mü? Sahiden bahanelerin yön vermediği bir hayatın nasıl olduğunu bilmiyoruz. Bunu denemekte fayda varsa bile, sizler bambaşka bir durumdan bahsedeceğiz. İmkan bulun. Eskiden bizlerin oldukça kolay ulaşacağı bir sistem yoktu. Özellikle de sosyal medya ve internet sayesinde, eğer bir yeteneğimiz var ise bunu kolaylıkla gösteriyor ve her kitleye ulaşıyoruz. Bu yüzden imkanlar her zaman bulunuyor, yeter ki isteyin.

Birileri Beni Sürekli Engelliyor

Aslında yukarıda bahsettiğimiz bahane duygusu, burada da oldukça ön plana çıkacaktır ve bizler bunun farkındayız. Bizleri birisi engellemiyor veya fırsatlarımızı elimizden çalmıyorlar. Aksine biz onlara fırsat veriyoruz. Bir işten başarısız ayrıldığımız zaman, bunun sorumlusu karşımızdaki insan asla değildir Bu tam olarak bizim başarısızlığımızdır. Bu yüzden insanları suçlamaktan vazgeçmelisiniz.

Yeterli Zamanım Yok

Herkese verilen zaman aynıdır. Başarıya ulaşmak için yapılması gereken ise zaman yönetiminden başka bir şey değildir. Sizler de kendinizi bu anlamda yetersiz görüyorsanız; moda mod bir lan çizelgesi hazırlamamalı ve daha gerçekçi planlar yapmalısınız. Günlük halledilecek işlerinizi yazın ve devam eden günde hangisini gerçekleştirirseniz, onu çizerek başlayın.

Eğer Buna Değeceğini Bilsem Yaparım

Çok çalışmak dışarıdan baktığımız zaman, bizlerin belki de istemeyeceği bir eylemdir. Fakat bir hayaliniz var ise; bunun çok çalışmaktan geçtiğine de inancınız tam olmalıdır. Buna değeceğini bilsem gibi kalıplardan uzaklaşmalı ve aslında işi parasal durumuna bakmamalısınız. Yapmanız gereken hayallerinize ulaşıp ulaşmayacak oluşunuz önemli olacaktır. Bu yüzden ilk yazdığımız kelime gibi, sadece işin özünde çok çalışmak önemli olacaktır. Başarının bir şans olmadığını unutmamalısınız.
Bende Özel Bir Şey Yok

Elbette var. Her insanın bir yeteneği olduğunu düşünebiliriz ve aynı zamanda da görebiliriz. Bizlerin yanıldığı konu ise; herkesle aynı yeteneğimizin olacağına olan inancımızdır. Halbuki yetenek hem kazanılmış hem de sonradan kazanabilen bir durumdur. Bu yüzden kendinizin farkına varmak önemlidir. Başarıyı engellememek adına yapmanız gereken sadece çok çalışmak olacaktır. Ancak bu sayede kendinizi bulabileceksiniz.