Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin 10 Yol

Başarılı Bir Girişimci Olmak İçin 10 Yol

Girişimci olmak, son zamanların en popüler iş akışlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek yeni bir fikrin ortaya sunulması olsun gerek ise de farklı düşüncelerden oluşan taze bir fikrin konuşulması olsun; girişimciliğin temel prensiplerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her iş gibi girişimci olmanın da başarı koşulları vardır. Ne var ki; kendinizi bir anda bu kulvarda koşarken bulamazsınız ve daha yolun yarısına gelmeden düşüverir ve aynı zamanda kalkamazsınız. Ama sizin yapmanız gereken bu konu hakkında bir takım araştırmalar yapmak ve bunlara en azından kendi benliğinizle uygulamak olacaktır. Başarılı bir girişimci olmak için 10 yol adı altında yaptığımız araştırma, sizler için bir yol olacaktır. 

Heyecanınızı Elden Bırakmayın: Bir konu için sabırlı olmanın yanında aynı zamanda biraz da heyecan duymalı insan. Yeni bir işe mi girişiyorsunuz, o halde bu konu hakkında derinlemesine araştırmalar yapın ve heyecanınızı gizlemeyin. Girişimci olmak için de her zaman heyecan gerekmektedir. 

Fırsatlara Odaklanırken Güçlü Olun: Sadece işinize adapte olun. Başka işlerler uğraşmak hem zamanınızdan çalacaktır hem de sizi boş yere yoracak ve meşgul edecektir. Sadece kendi işinize, en iyi şekilde adapte olun. 

Başarı Kısa Bir Yol Değildir: Yolu gözünüzde büyütmek, pek de önemli olmayacaktır. Yeter ki sabırlı davranın ve ne istediğinizi bilin. Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız; odaklanmanızı sadece işiniz için harcayın.

İçgüdüsel Hesaplar Daha Önemlidir: Hayatta her zaman sayısal veriler tutmayabilir. Evet mantıklı olan bu değildir ama öyle işler var ki; içinizden başka bir şey geçerken, hesaplar tamamen farklı şeyleri söyler. Bu gibi nadir durumlarda içgüdünüze inanmayı deneyin.

Esnek Olun Ama Israrcı da Olun: Her zaman ne istediğinizi bilin ve onun farkında olun. Gerek bir proje gerek bir bilgi, her zaman onları almaya adapte hissedin kendinizi. Rahat olun ama ısrarcılığı elden bırakmayın.

Uygulama, uygulama: Dünyada ki en zeki insanlardan biri olduğunuzu düşünüyor musunuz? Eğer düşünmüyorsanız; yapmaya çalıştığınız şeyi bir başkası da yapabilecektir ve bir başkası da düşünecektir. Bu bağlamda; denemekte ve uygulamaktan kaçınmayın. 

Dürüst ve Doğru Olmak: Vicdanınızı elden bırakmadığınız zaman çok daha başarılı olacağınızı göreceksiniz. Dürüst olun ve doğruluğu da elden bırakmayın.

Başarınızın Değerini Bilmek: Her zaman için önemseyin. Yaptığınız işleri küçümsemeyin, egolu olmayın ama yaptıklarınızın kıymetini bilin. 

Çok Çalışın: Çok çalışmak kimi zaman yarar sağlamaz ama dinamik olun ve sağlıklı çalışın, gerisi çok daha kolay olacaktır.

Takım Arkadaşlarınıza Güvenin: Arkadaşlarınıza güvendiğinizi her zaman belli edin ve onlara güven sağlayın.